jeb iespējamais scenārijs ceļojumam uz Pazust Latgalē 

1. diena

Pamosties agri no rīta, vēlams bez modinātāja. Uzvārīt kafiju vai tēju skaistā krūzē. Ielikt grozā līdzņemšanai jau iepriekš sagatavotās brokastis. Saģērbties tā, lai ērti, bet arī skaisti, jo priekšā ir skaists ceļojums. 

Izvēlēties, mūsuprāt, skaistāko ceļu uz Krāslavas novadu, ja sākumpunkts ir no Rīgas, Zemgales vai Kurzemes puses

Tiem, kam nav iebildumu pret grants ceļiem, vērts neizbraukt Jēkabpilī Daugavas otrā krastā, bet turpināt ceļu līdz Līvānu pārceltuvei un ļauties unikālai iespējai- izmantot nevis tiltu pār Daugavu, bet tieši pārcēlaju. 

Izbraucot no Rīgas, atrast skaistu vietu, kur piknikot līdzpaņemtās vēlās brokastis. Baudīt sajūtu, ka piedzīvojums ir sācies jau tagad, nevis brīdī, kad būsiet Latgalē. Kā ideja brokastu vietai- Daugmales pilskalns.

Braucot klausīties mūziku, kas izcili der kā road trip mūzika vai skaļā balsī dziedāt līdzi tam, kas skan mīļākajā radio stacijā. 

Spēlēt vārda spēles, te varat smelties idejas

Apstāties un ieelpot vasaras svaigo gaisu jebkurā vietā, kas šķiet apstāšanās vērta. 

Tuvāk Krāslavai jau vērts padomāt par pusdienām un arī sarakstu, ko iegādāties vieglām vakariņām, jau esot uz vietas. Par šo var parūpēties Jēkabplī, kur ir lieli pārtikas veikali vai Jēkabpils tirgus.  

Pusdienas laicīgi (vismaz dienu iepriekš) iespējams pieteikt arī kādā lauku saimniecībā tuvāk Krāslavas novadam, piemēram, zirgu sētā Klajumi vai Lielbornes muižā

Izbraucot garām Krāslavai taps skaidrs, ka nu jau esat pavisam tuvu. Aptuveni 16 km no Krāslavas kreisais pagrieziens, pieturas nosaukums Bogdāni, neliels ceļa posms pa īstu lauku celiņu. Un esat klāt. 

Mašīnu noparkot stāvvietā, izkāpt ārā izstaipīt kājas un pavērties apkārt- vienā pusē nokalniņā spīd zilgans ezers, aiz tā koku rinda. Citā pusē Bogdānu ciema iedzīvotāju mājas un iekārtotie dārzi. Vēl citā pusē plašie lauki, vecais ābeļdārzs un, jā, tur tālumā ir māja, kurā pavadīt dažas nākamās dienas.

Sakrāmēt mantas ratos un pa pļavas taku doties māju virzienā. Atvērt durvis, pavērties pa katru logu ārā, iekārtoties, pārrunāt, ko kurš vēlas darīt un pēc tam sēdēt uz terases un vienkārši vērties apkār ar kafijas krūzi vai vīna glāzi rokās. Vienkārši būt un vairs nekur nesteigties. 

Pēc atpūtas brīža aiziet nopeldēties ezerā, izbraukt ar laivu vai SUPiem, aiziet pastaigā pa ciemu kājām vai ar riteņiem. Tā foršā sajūta- nekur nav jāsteidzas, apkārt skan kukaiņu un putnu koru balsis, smaržo pēc visdažādākajiem pļavu ziediem, dažreiz uzpūš patīkami silts vējš. Tas viss vēlāk atstās atmiņās to īpašo sajūtu par vasaru 2021 Pazust Latgalē. 

Pēc vakariņām, ko visi kopā sagatavo uz grila, doties lejā, pie ezera, iekurt ugunskuru , sagaidīt brīdi, kad saulrieta gaisma iespīd kokos un veido debesīs un ezerā neticamas, plīvurā ievītas ainas.

 

Paķert dvieļus un doties nakts peldē. Gulēt doties tikai brīdī, kad odu sisināšana jau ir nedaudz par traku, jo patiesībā odi ir vienīgie, kas mūs vasarās var aizdzīt gulēt, vai ne? 🙂 Savādāk vēl varētu tā sēdēt un runāties ilgi, ilgi.

Rīt būs atkal jauna, nesteidzīga diena. 

Turpinājums sekos…