Šajā ierakstā mēs vēlamies pastāstīt par mūsu ģimenes vērtībām un tādējādi arī Pazust Latgalē vērtībām.

mūsu vislielākā un nozīmīgākā vērtība ir mūsu mīļie un vistuvākie cilvēki, tāpēc mājas ir paredzētas dzīvošanai ar ģimenēm. Ģimene sastāv gan no lieliem, gan maziem. Visi ir gaidīti. 

Pazust Latgalē mēs atkal atgriežamies pie dabas. Dzīvojam pļavā, kas nav un nebūs perfekti izpļauta. Pēc iespējas ļaujam visam dzīvot savu dzīvi, tajā skaitā arī koka grīda un koka logi mājiņās. Šad tad ciemos var ierasties kāds kukainis, jo iepriekš šajā pļavā viņš dzīvoja pirmais.  Pie mājām arī nevarēs piebraukt ar savu auto, jo vēlamies, lai pa katru mājas logu var redzēt dabu un dzirdēt skaļus smieklus, ūdens šļakatas, traktora rūkšanu pļavā, putnu dziesmas, ugunskura sprakšķus vai lietus lāses uz loga rūtīm.

Mēs paši vienmēr priecājmies ceļojumos satikt cilvēkus no dažādām pasaules malām, iepazīties, saņemt un dalīties. Tieši tāpēc mājas ir tik tuvu viena otrai, tieši tāpēc tās nav dziļi mežā, bet ciemā, kurā ir normāli pie kaimiņiem atnākt parunāties . Mēs zinām, ka latviešiem patīk dzīvot viensētās, tomēr mēs arī zinām šo- mums kā latviešiem reizēm vajag nelielu pamudinājumu un tad mēs esam patiesi priecīgi par satiktajiem domubiedriem. 

Tās, mūsuprāt, ir tik maz Latvijā, īpaši Latgalē. Sākām to mainīt, jo viss sākas ar pašiem. Vēlamies redzēt Latgalē daudz skaistu, jaunu arhtektūras projektu. Mēs māju arhitektūrā iespaidojāmies no Krāslavas apkārtnē bieži sastopamām vienstāvu māju formām. Fasādes pamatkrāsa ir tādā pašā krāsā, kā ļoti daudzi apkārtnes šķūņi- arī izbalējuši tie nezaudē savu pievilcību. Fasādes raksts tapis, iedvesmojoties no Latgales segu audēju darinājumiem

katrā lietā un darbībā, ko redzat Pazust Latgalē ir daļa no mums pašiem, mēs ticam tam, ko esam radījuši un piedāvājam tikai to, ko paši labprāt izmantojam. Tā mēs atceramies savas bērnības pie vecmāmiņas laukos un tā mēs gribam, lai uzaug mūsu bērni.

Gan arhitektūrā, gan interjerā, gan detaļās. Mūsu mājās nav nekā pārmērīgi daudz. Trauki ir tieši tik daudz, lai var paēst vienkāršu ēdienu. Mēbeļu ir tieši tik daudz, lai tās palīdz, nevis traucē . Mums nav gaisa kondicionētāju, tā vietā telpas ir vēdināmas. Mums ir šķirošanai paredzētas miskastes un tās ar nolūku ir mazas , jo mēs gribam mudināt patērēt tikai tik daudz, cik patiesi ir nepieciešams.  

Mēs no sirds uzskatām, ka Latvijas vasaras laukos ir jāpiedzīvo ikvienam pasaules iedzīvotājam kaut reizi mūžā. Mums pašiem laukos patīk tieši vasarās. Tās ir vislieliskākās atmiņas no bērnības. Nostaļģija. Zināma bezrūpība un arī sabremzēšanās pēc lielā skrējiena. Katra vasara ir vesela maza dzīve. Katras brīvdienas Pazust Latgalē arī ir vesela maza dzīve. 

Mēs gribētu būt galamērķis, kāpēc cilvēks brauc uz Latgali, nevis kā vieta, uz kurieni brauc pārnakšņot. Pamošanās, kafijas dzeršana uz terases, došanās līdz ezeram nopeldēties, pavadīt sauli vakarā- tas jau ir ceļojums. Katra diena kā mazs ceļojums. Mēs no sirds ticam, ka jebkurš ceļojums var kļūt par neaizmirstamu un cilvēka apziņu mainošu piedzīvojumu. Taču tikai tad, ja izdodas patiešām BŪT vietā, uz kurieni ceļo.  Ticam, ka vislabākā dabas taka var būt jebkura meža vai pļavas taka. Vislabākie apskates objekti ir jebkur, kur vērsts skatiens.